Україні передадуть 6 підводних дронів-шукачів мін (ФОТО)


15:1427.08.2022

Українські моряки навчаються британськими фахівцями використанню підводних дронів – мисливців за мінами.

Про це повідомляє Sky News.

Понад десять моряків розпочали тритижневий курс навчання на півдні Англії. Їх вчать керувати дронами та аналізувати отримані дані. Підводні безпілотники обстежують морське дно за допомогою гідролокаційної технології для пошуку вибухонебезпечних предметів.

Автономні дрони можуть використовуватись на глибині до 100 м і призначені для розчищення прибережних районів, повідомляє пресслужба британського Міноборони. Україні поставлять шість одиниць: три – із запасів, три – від виробника.

Україні передадуть 6 підводних дронів-шукачів мін (ФОТО) 1
Україні передадуть 6 підводних дронів-шукачів мін (ФОТО) 3

Вони будуть дуже корисними під час очищення акваторії, особливо в районі біля Одеси, вважає один з українських моряків.

“Наше головне завдання – виявити ці міни, бо це дуже важливо не лише для військових, а й для цивільних судів, для цивільної торгівлі”, – сказав український моряк.

Ентузіазм та рівень енергії українських бійців вражає британських колег, каже командувач групи інструкторів Шон Хітон. За його словами, працювати з ними – привілей.

“Це життєво важливе обладнання та навчання допоможуть Україні зробити свої води безпечними, сприяючи безперебійному потоку зерна у світ та підтримуючи ЗСУ у їхньому прагненні захистити берегову лінію та порти”, – додав міністр оборони Бен Воллес.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube