За рік роботи Тилігульська ВЕС на Миколаївщині відпустила 333 млн кВт-год. електроенергії


09:2821.05.2024

Як повідомляло Інше ТВ, в травні 2023 р. на Миколаївщині ДТЕК запустила першу чергу Тилігульської ВЕС (ФОТО).

За рік роботи корисний відпуск електроенергії, згенерованої ДТЕК Тилігульською ВЕС, склав понад 333 млн кВт-год.

Про це повідомляється на сайті ДТЕК, передає Інше ТВ.

«Будівництво І черги ДТЕК Тилігульської ВЕС посилило енергобезпеку на півдні України. Команда ДТЕК ВДЕ докладає усіх зусиль до того, щоб добудувати станцію до планових 500 МВт. Наразі йдуть перемовини з нашим партнером цього проєкту – данською компанією Vestas. Сподіваємось на подальшу підтримку зеленого курсу державою і сприяння у вирішенні проблем енергетичної галузі, з якими сьогодні стикається Україна», – заявив Олександр Селищев, генеральний директор компанії ДТЕК ВДЕ.

ДТЕК Тилігульська ВЕС стала першою вітростанцією в Україні, де використані найновітніші технології. Зокрема, на станції встановлені POD-пристрої, які дозволяють збільшити пропускну здатність енергомостів України з Европою, що є дуже важливим в цей час. 

Робота Тилігульської ВЕС також дозволила відновити програму соціального партнерства з Березанською та Коблівською територіальними громадами в Миколаївській області. Так, було закуплено твердопаливний котел для обігріву ліцею в с. Анатолівка, замінено вікна та двері на енергоефективні в ліцеї с. Краснопілля. Незабаром стартує реалізація ще двох проєктів для цих громад. До того ж, продовжується співпраця з дитячими футбольними командами в с. Коблеве та смт. Березанка в рамках проєкту «Давай, грай!», який реалізує БФ «Шахтар Сошіал» за фінансової підтримки компанії ДТЕК ВДЕ.

Наразі компанія проводить підготовчі роботи до будівництва ІІ черги ВЕС. Побудувавши всі 500 МВт планової потужності, ДТЕК Тилігульська ВЕС стане найбільшою вітровою електростанцією в Україні.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube