Фінляндія закликала партнерів разом побудувати завод з виготовлення тротилу


23:0305.05.2024

Війна в Україні, яка триває вже третій рік, виявила критичний дефіцит тротилових вибухових речовини на Заході.

Тротил є традиційною вибухівкою, що використовується, зокрема, в артилерійських і мінометних снарядах. Його масове виробництво значно дешевше, ніж виробництво новіших вибухових речовин.

На сьогоднішній день наявність тротилових вибухових речовин в Європі вважається майже критичною. Єдиний завод в ЄС знаходиться в Польщі, але його обсяги виробництва недостатні для задоволення високого попиту, пише фінське видання Yle.

Міністр оборони Антті Хеккянен підтверджує повідомлення Yle, що Фінляндія наполягає на будівництві заводу з виробництва тротилових вибухових речовин.

-Нам потрібно значно більше виробництва вибухових речовин. Ось чому ми повинні серйозно розглянути роль вітчизняної промисловості в цьому”, – каже Хеккянен в інтерв’ю Yle.

Діалог щодо тротилового заводу ведеться з промисловістю, приватними інвесторами і ринком оборонної промисловості.

-Гравці ринку знають, що попит на таку продукцію є. У будь-якому випадку, держава має сильну контролюючу роль у цьому питанні”, – каже Хякканен.

Рішення за швидким графіком

За словами пана Хеккянена, Фінляндія надіслала сигнал своїм союзникам про важливість швидких рішень. Росія готова до довготривалої війни, і це збереже потребу у вибухових речовинах на високому рівні.

-Рішення потрібно приймати зараз, щоб виробництво могло розпочатися через рік-два”, – каже Хеккянен.

Хеккянен підкреслює, що це проект співпраці з іншими країнами Альянсу. Він буде реалізовуватись у тісному діалозі з північними країнами і союзниками.

Наразі ще не прийнято жодного рішення про те, де саме буде побудований завод.

-Дослідження триває, і очікується, що висновки будуть зроблені навесні. Внутрішнє виробництво є однією з частин цього дослідження”, – каже Хеккянен.

У березні Фінляндія отримала повне фінансування ЄС на виробництво боєприпасів – 32,5 мільйона євро – після того, як у грудні Міністерство оборони виділило близько 24 мільйонів євро на внутрішнє виробництво.

Традиційний пороховий завод Vihtavuori, що входить до групи Nammo, наразі зазнає значного розширення.

Крім того, Yle раніше повідомляла про потенціал Фінляндії у використанні деревної целюлози у виробництві пороху.
Завод з виробництва тротилу добре впишеться у швидкозростаючу фінську індустрію боєприпасів.

Це визнає і міністр оборони.

-Ми маємо особливий досвід і можливості у виробництві боєприпасів. У цьому сенсі виробництво тротилу у Фінляндії добре вписується в цю роль.

Виграє той, у кого є сировина

Причиною стислих термінів є ситуація з війною в Україні.

-Росія разом зі своїми союзниками знає, що вони можуть виграти цю війну на виснаження.

За словами Хеккясе, виробництво тротилових вибухових речовин відіграє ключову роль в українській військовій ситуації. Виробництво боєприпасів має вирішальне значення у війні споживання.

-Той, у кого першими закінчаться боєприпаси та сировина для них, програє. Той, у кого їх буде достатньо, може виграти війну”, – каже Хеккянен.

Нагадаємо: Туреччина поставлятиме тротил для виготовлення снарядів у США – Ердоган летить до Байдена, і теж у травні© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube