ЄБРР призначив нового директора по Україні


22:2925.04.2024

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) призначив Арвіда Тюркнера своїм новим керівним директором в Україні й Молдові.

Про це повідляється на сайті ЄБРР.

Тюркнер, який зараз обіймає посаду керівного директора в Туреччині, розпочне виконання нових обов’язків 1 травня. Він замінить на цій посаді Маттео Патроне, який був главою українського офісу банку із жовтня 2018 року, а тепер стане віцепрезидентом ЄБРР із банківських операцій.

“Україна є пріоритетним інвестиційним напрямом для ЄБРР: із початку російського вторгнення 2022 року там було розміщено понад €4,1 млрд. Майбутні інвестиції, у воєнний період і на відновлення, будуть підтримані збільшенням сплаченого капіталу на €4 млрд, про що акціонери ЄБРР домовилися наприкінці минулого року”, – ідеться в повідомленні банку.

Тюркнер займатиметься розробленням програми ЄБРР для України, зосередженій на п’яти інвестиційних темах воєнного часу: підтримка енергетичної безпеки, життєво важлива інфраструктура, продовольча безпека, торгівля і приватний сектор, а також “політичний діалог, який допомагає Україні та Молдові просуватися до членства в ЄС”.

“Це призначення відображає важливість, яку ЄБРР надає своїм відносинам з Україною, що налічують понад три десятиліття і лише посилилися з початку повномасштабної війни. Визначне виконання Тюркнером його попередньої ролі в Туреччині дає нам більшу впевненість у тому, що це життєво важливе портфоліо – у надійних руках”, – заявив перший віцепрезидент ЄБРР Юрген Рігтеринк.

Тюркнер – громадянин Німеччини. Він почав працювати в ЄБРР у січні 2009 року на посаді старшого банкіра у групі фінансових установ у Москві. У жовтні 2013 року його підвищили до посади директора з регіонального розвитку і заступника керівника московського офісу, а у квітні 2015 року він очолив офіс ЄБРР у Росії. На початку 2017 року Тюркнер перейшов на посаду директора з корпоративних боргів у Лондоні, а в листопаді 2017 року його призначили на посаду керівного директора в Туреччині.

На цій посаді Тюркнер вдало керував антикризовим реагуванням ЄБРР на девальвацію ліри 2018 року, зазначено у пресрелізі. Під його керівництвом, попри макроекономічну нестабільність, діяльність банку в Туреччині значно зросла. Зараз портфель оцінюють у €7,5 млрд, у ньому 246 активних проєктів та операційні активи на суму €5,8 млрд. Тільки 2023 року банк підписав 48 проєктів на суму €2,48 млрд.

Нагадаємо, Данія оголосила про проект реконструкції системи водопостачання в Миколаєві. Пілот – в Корабельному районі© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube