ДПС Миколаївщини консультує: щодо порядку оподаткування понаднормативних втрат підакцизної продукції


19:4319.04.2024

З метою належного оподаткування понаднормативних втрат підакцизної продукції відповідно до норм Закону України від 23 лютого 2024 року № 3603-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» (далі Закон № 3603), який набрав чинності з 16 березня 2024 року, фахівці управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Миколаївській області повідомляють таке.

Законом № 3603 до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) внесено зміни, зокрема, в частині оподаткування понаднормативних втрат підакцизної продукції, в т.ч. тютюнової сировини та тютюнових виробів, а саме: п. 214.6 статті 214 викладено у новій редакції.

Норми виробничих втрат і виходу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, норми втрат спирту, виноматеріалів, соків під час виробництва алкогольних напоїв, норми виробничих втрат алкогольних напоїв затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Сукупні втрати та відходи ферментованої тютюнової сировини під час її зберігання, транспортування і використання у виробництві тютюнових виробів протягом календарного (звітного) місяця не можуть перевищувати 5 відсотків загального обсягу такої тютюнової сировини, використаної для виробництва тютюнових виробів протягом такого календарного (звітного) місяця.

Протягом календарного (звітного) місяця середні витрати ферментованої тютюнової сировини для виробництва сукупно усіх тютюнових виробів, облік яких ведеться у:

штуках, не можуть перевищувати 600 грамів на 1000 штук таких тютюнових виробів (без урахування втрат);

кілограмах, не можуть перевищувати 1000 грамів на 1000 грам таких тютюнових виробів (без урахування втрат).

Сукупні втрати та відходи неферментованої тютюнової сировини під час зберігання, транспортування, виробництва ферментованої тютюнової сировини протягом календарного (звітного) місяця не можуть перевищувати 10 відсотків загального обсягу (ваги) неферментованої тютюнової сировини, використаної для виробництва ферментованої тютюнової сировини протягом календарного (звітного) місяця.

Детальніше із роз’ясненням можна ознайомитися за посиланням: https://mk.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/775543.html.

Головне управління ДПС у Миколаївській області

Як повідомляло Інше ТВ, Бізнесом Миколаївщини до державного бюджету забезпечено понад 690 млн.грн. ПДВ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube