Україна перейшла на європейські правила – «Укренерго» проводить аукціони з 5 країнами


11:2229.02.2024

На платформі «Укренерго» відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Вперше було розторговано право постачання електроенергії на цілий місяць.

Про це повідомляє «Укренерго», передає Інше ТВ.

Вчора, 27 лютого, завершився перший спільний місячний аукціон з доступу до міждержавних перетинів з постачанням електричної енергії у березні для України та Молдови. Аукціон в цьому форматі тривав тиждень.

За напрямом Україна – Молдова (UA-MD) розподілена пропускна спроможність склала 463  МВт. За напрямом Молдова – Україна (MD-UA) – 96 МВт.

100% доступної пропускної спроможності по кожному напрямку було розподілено серед 4 учасників. Загальна кількість ж учасників за напрямком UA-MD склала 8 учасників, а за напрямком MD-UA 9 учасників.

Попит на пропускну спроможність на кожному місячному аукціоні перевищував запропоновану для розподілу пропускну спроможність, що визначило граничну ціну аукціону для напрямку UA-MD 0.05 євро за один МВт, а для напрямку MD-UA 0,5 євро за один МВт.

Добові аукціони З Молдовою заплановані у четвер, 29 лютого, з днем постачання – 1 березня. Час та обсяг визначеної потужності буде оприлюднено напередодні.

Україна вже проводить спільні добові аукціони з іншими європейськими сусідами: з 2 листопада з Румунією, з 16 січня з Польщею, з 22 лютого з Угорщиною. Перший спільний аукціон зі Словаччиною запланований на 4 березня.

Як повідомляло Інше ТВ, у вересні 2022 року Україна, Молдова й Румунія домовились про збільшення транскордонної пропускної спроможності для торгівлі електроенергією.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube