Україна, Молдова й Румунія домовились про збільшення транскордонної пропускної спроможності для торгівлі електроенергією


06:3516.09.2022

Міністри закордонних справ Молдови й Румунії Ніку Попеску й Богдан Ауреску в четвер прибули до Одеси, де разом із українським колегою домовилися про запуск тристороннього формату взаємодії.

Про це у Twitter повідомив Дмитро Кулеба.

“Сьогодні в Одесі я прийняв міністрів закордонних справ Молдови та Румунії, щоб запустити новий тристоронній формат. Разом із міністрами енергетики ми зосередилися на енергетичній безпеці та домовилися про реалізацію низки проєктів, які дадуть змогу розширити постачання електроенергії з України до Молдови та Румунії”, – йдеться в дописі.

Україна, Молдова та Румунія домовилися підписати угоду про збільшення транскордонної пропускної спроможності для збільшення обсягів торгівлі електроенергією, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

“Ми досягли кількох важливих домовленостей сьогодні для розвитку наших відносин в енергетичній сфері, і наші команди надалі працюватимуть над їхньою реалізацією. Зокрема, домовилися підписати тристоронню міжурядову угоду про збільшення транскордонної пропускної спроможності для збільшення обсягів торгівлі електроенергією”, – сказав Кулеба на пресконференції в Одесі у четвер.

Кулеба звернув увагу на те, що зустріч у форматі міністрів закордонних справ і міністрів енергетики України, Молдови та Румунії відбувається вперше.

“Три наші країни, і одразу міністри закордонних справ і міністри енергетики. Для цього є дуже чітка причина й мета – ми хочемо побудувати якісно нові відносини в енергетичній сфері між нашими трьома країнами, і це буде важливо не лише для енергетики, а й для безпеки та процвітання у нашому регіоні”, – наголосив міністр.

Сторони висловили готовність проводити регулярні зустрічі. Наступна зустріч, дата якої ще не оголошена, стосуватиметься нарощуванню транзитного потенціалу України, Молдови та Румунії.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Україна, Молдова й Румунія домовились про збільшення транскордонної пропускної спроможності для торгівлі електроенергією' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube