Рада ЄС затвердила інструмент Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро на 2024-2027 роки


20:2128.02.2024

Сьогодні, 28 лютого, Рада Європейського Союзу схвалила започаткування Інструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 млрд євро на 2024 – 2027 роки. 

Про це повідомили в Міністерстві фінансів України, передає Інше ТВ.

Ukraine Facility – це унікальний інструмент з підтримки економічного розвитку та відновлення України  на її шляху вступу до ЄС. В рамках інструменту надаватиметься безпрецедентна передбачувана підтримка на основі спільно узгоджених планів і пріоритетів Урядом України та Європейською Комісією. 

В рамках Інструменту протягом 2024-2027 років Україна отримає близько 39 млрд євро прямого бюджетного фінансування, з яких понад 5 млрд складають гранти. 

“Вдячний партнерам з ЄС за надважливе рішення щодо підтримки України. Завдяки подальшій активній роботі Уряду України та представників Європейської Комісії в рамках Програми, Україна впевнено наближатиметься до свого європейського майбутнього”, – зазначив Міністр фінансів України  Сергій Марченко. 

Також в рамках Інструменту діє механізм перехідного фінансування (Bridge financing), що після підписання відповідних міжнародних договорів відкриє шлях до отримання необхідного фінансування у коротший термін до початку дії Facility. Підписання Кредитної Угоди та Меморандуму очікується на початку березня.  

Як нагадали в Мінфіні, 26 лютого Європейський Парламент підтримав рішення щодо Ukraine Facility. Рішення Ради ЄС є кінцевим пунктом у започаткуванні Інструменту. 

Як повідомляло Інше ТВ, Україна планує отримати EUR16 млрд бюджетної підтримки ЄС у 2024 р. – міністр фінансів© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube