На території Миколаївської області тривають оперативно-профілактичні заходи з протидії злочинам у сфері обігу підакцизних тютюнових виробів.
Упродовж минулого тижня поліцейські спільно з іншими співробітниками правоохоронних відомств провели перевірки магазинів, торгових павільйонів, кіосків, місць стихійної торгівлі та ринків, у ході яких задокументували 32 факти незаконної реалізації тютюнових виробів.
Про це повідомили в поліції Миколаївської області, передає Інше ТВ.
На правопорушників були складені адміністративні матеріали, а саме: 23 – за ст. 156 КУпАП «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння» та 9 – за ст. 164 КУпАП «Порушення порядку провадження господарської діяльності».
Із незаконного обігу поліцейські вилучили – 4 484 пачки цигарок, 76 електронних пристроїв для вживання тютюновмісних рідин, 113 ємностей із тютюновмісними рідинами для відповідних пристроїв (електронних цигарок), 63 поліетиленових пакувань із розсипним тютюном вагою 3 кг 150 г та 6 пачок суміші для кальяну без марок акцизного податку.
Загальна сума вилученого склала 267 тисяч 855 гривень.
![За тиждень поліція Миколаївщини вилучила з незаконного обігу тютюнових виробів на майже 268 тис.грн. 2 За тиждень поліція Миколаївщини вилучила з незаконного обігу тютюнових виробів на майже 268 тис.грн. 1](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/02/1-219-1024x790.jpg)
![За тиждень поліція Миколаївщини вилучила з незаконного обігу тютюнових виробів на майже 268 тис.грн. 4 За тиждень поліція Миколаївщини вилучила з незаконного обігу тютюнових виробів на майже 268 тис.грн. 3](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/02/2-103-768x1024.jpg)
![За тиждень поліція Миколаївщини вилучила з незаконного обігу тютюнових виробів на майже 268 тис.грн. 6 За тиждень поліція Миколаївщини вилучила з незаконного обігу тютюнових виробів на майже 268 тис.грн. 5](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/02/3-82.jpg)
![За тиждень поліція Миколаївщини вилучила з незаконного обігу тютюнових виробів на майже 268 тис.грн. 8 За тиждень поліція Миколаївщини вилучила з незаконного обігу тютюнових виробів на майже 268 тис.грн. 7](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/02/4-62-1024x393.jpg)
![За тиждень поліція Миколаївщини вилучила з незаконного обігу тютюнових виробів на майже 268 тис.грн. 10 За тиждень поліція Миколаївщини вилучила з незаконного обігу тютюнових виробів на майже 268 тис.грн. 9](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/02/5-42-1024x573.jpg)
![За тиждень поліція Миколаївщини вилучила з незаконного обігу тютюнових виробів на майже 268 тис.грн. 12 За тиждень поліція Миколаївщини вилучила з незаконного обігу тютюнових виробів на майже 268 тис.грн. 11](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/02/6-32.jpg)
Нині перевірки торгових об’єктів продовжуються. У разі встановлення випадків реалізації підакцизної продукції із порушенням вимог законодавства України поліція просить громадян інформувати про це за номером 102.
Як нагадують в поліції, за порушення у сфері обігу підакцизних товарів законодавством передбачено покарання як адміністративне, так і кримінальне – за ст. 199 КК України «Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів» та ст. 204 КК України «Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів». Санкції статей передбачають покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як повідомляло Інше ТВ, вчора у Миколаєві патрульні зупинили водія, який перевозив майже 500 пачок цигарок без акцизу