У Латвії протестують фермери – вимагають заборони імпорту із РФ і Білорусі (ВІДЕО)


11:3206.02.2024

У 16 містах Латвії фермери вийшли на акцію протесту. Одна з головних вимог латвійських аграріїв – негайна заборона продукції з Росії та Білорусі.
Протести відбуваються в Лієпаї, Салдусі, Талсі, Тукумсі, Кулдизі, Єлгаві, Добелі, Бауску, Єкабпілсі, Даугавпілсі, Резекне, Валмієрі, Гулбені, Лімбажі та в Огрі, повідомляє портал Delfi.

Фермери виїхали на дороги на тракторах, на деяких з яких розміщені прапори Латвії та транспаранти з гаслами і з вимогами до уряду.
Перший етап протестів має не стихійний, а мирний і передбачуваний характер, запевнив портал Delfi голова товариства Zemnieku saeima Юріс Лаздіньш. Фермери зібралися в заздалегідь узгоджених місцях. Але, якщо їхні вимоги не будуть задоволені, аграрії рушать через тиждень на Ригу.

“Протягом цієї акції ми закликаємо учасників протесту не перешкоджати руху оперативного транспорту, дотримуватися мирного характеру просування сільськогосподарської та інших видів техніки дорогами. Ми передали прем’єр-міністру Евії Сіліні та міністру сільського господарства Арманду Краузе вимоги, висунуті представниками аграрного сектору. І чекаємо від них відповідей і конкретних рішень. В іншому разі, ми готові їхати до Риги вже 12 лютого”, – повідомив Юріс Лаздіньш.

Що вимагають латвійські фермери:

Ввести негайну заборону на ввезення продуктів харчування з Росії та Білорусі без перехідного періоду;
Відновити в Латвії знижену ставку ПДВ у розмірі 5% на фрукти, ягоди та овочі; підвищити конкурентоспроможність галузі;
Скоротити бюрократичну тяганину в аграрному секторі;
Полегшити доступ до фінансування та програм оборотного капіталу;
Відмовитися від обтяження земель національного рівня або інших обмежень землекористування.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube