Україна отримала 950 млн доларів США від Японії в рамках проектів Світового банку INSPIRE та HOPE


14:0621.12.2023

До Державного бюджету України надійшло близько 950 млн дол. США від Японії в  рамках проектів Світового банку на відновлення та соціальний захист. 

Про це повідомили в Міністерстві фінансів України, передає Інше ТВ.

Фінансування складається з гранту Японії на суму 52,4 млн дол. США в рамках проекту «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» (HOPE) та позики від Уряду Японії обсягом 900 млн дол США через проект «Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності» (INSPIRE). 

Кошти будуть спрямовані для відшкодування видатків держбюджету України на невідкладні та пріоритетні потреби, зокрема у сфері відновлення та соціальної допомоги.  

“Вдячний Світовому банку та Уряду Японії за незмінну фінансову підтримку України, зокрема у сферах соціальної допомоги та відновлення. Реалізація таких найважливіших ініціатив, як HOPE та INSPIRE допомагають Уряду впроваджувати належні державні послуги та соціальну підтримку своїм громадянам та ліквідовувати наслідки спричинені повномасштабним вторгненням росії”, – зазначив Сергій Марченко. 

“Результатом злагодженої та системної роботи команд Уряду України, Уряду Японії та Світового банку стало залучення коштів на проекти соціальної допомоги та відновлення. Надходження такого фінансування є значущим внеском у забезпечення наших громадян необхідними послугами, що є критично важливими в умовах війни”, – наголосила заступниця Міністра фінансів Ольга Зикова. 

Проект INSPIRE фінансується за рахунок позики Світового банку у розмірі 1,2 млрд доларів США із Цільового фонду з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine), за підтримки Уряду Японії та націлене на забезпечення соціального захисту вразливих верств населення під час та після війни, покращення доступу до соціальної допомоги та соціальних послуг, а також посилення адаптивності системи соціальної підтримки для ефективного реагування на виклики сьогодення та у майбутньому.

Метою проекту HOPE є відбудова  інфраструктури на постраждалих від бойових дій територіях, на деокупованих та постраждалих регіонах України. Кошти також надаватимуться власникам осель на ремонт у багатоквартирних та приватних будинках, які зазнали помірних пошкоджень і не потребують капітального ремонту. Проект підтримуватиме реформи політики на національному рівні для покращення результатів відбудови та узгодженості з цілями української євроінтеграції.

Як повідомляло Інше ТВ, Японія змінить законодавство, щоб продати США ракети до Patriot для України© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube