З початку року в Україні обстежили і повернули аграріям після розмінування понад 200 тис.га сільгоспземель


22:0218.12.2023

З початку року завдяки роботі піротехнічних підрозділів державних органів та неурядових операторів українським аграріям повернуто у використання вже понад 200 тисяч гектарів земель сільгоспризначення, запланованих до першочергового обстеження та розмінування.

Про це повідомляють в Мінекономіки з посиланням на Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлія Свириденко, передає Інше ТВ.

«Наші піротехніки – підрозділи ДСНС, ДССТ, неурядові оператори протимінної діяльності демонструють дуже гарні результати. Навіть зараз, взимку, коли погода, м’яко кажучи, не сприяє роботі у полях, щотижня обстежується від 3 до 5 тисяч гектарів сільгоспземель. На сьогодні з 470 тисяч гектарів земель, які ми запланували обстежити, в разі необхідності очистити та розмінувати першочергово, вже повернуто аграріям до господарської експлуатації понад 200 тисяч гектарів», – зазначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України підкреслила, що Уряд та міжнародні партнери у свою чергу посилено працюють над посиленням спроможностей операторів та стратегічним плануванням роботи усіх дотичних сторін в сфері протимінної діяльності на найближчі 10 років. За її словами, кінцева мета – повернути у безпечне використання до 80% територій країни, які нині вважаються потенційно забрудненими.

За даними ОВА, станом на 15 грудня з початку року було обстежено 268,6 тис. га земель сільгосппризначення з близько 470 тис. га, запланованих до першочергового обстеження та розмінування. З них близько 205 тис. га повернуто в експлуатацію. За минулий тиждень було обстежено понад 5 тис. га. Найбільше – 3,8 тис. га – в Херсонській області.

Як повідомляло Інше ТВ,  на сьогодні в Миколаївській області вже обстежено 105,5 тис га при першочерговому плані 85 тис га (124,1%), і ця робота триває. З обстеженої площі потребувала розмінування 17,4 тис га, з яких 10,2 тис га розміновано.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube