Світовий попит на вугілля досяг нової рекордної позначки, ймовірно, останньої


20:0815.12.2023

Міжнародне енергетичне агентство оцінило глобальний попит на вугілля у 2023 році на історично високому рівні – 8,5 млрд тонн. Але в агентстві зазначили, що в найближчі роки почнеться зниження попиту на вугілля завдяки “значному розширенню потужностей відновлюваних джерел енергії”. Про це повідомляє Euronews, пише УНН.

Як повідомило Міжнародне енергетичне агентство, світовий попит на вугілля в 2023 році досягне рекордного рівня – 8,5 млрд тонн. Але експерти прогнозують, що в найближчі роки попит почне знижуватися.

У доповіді експертів вказується, що зростання попиту на вугілля у глобальному масштабі становитиме майже 1,5%. Найбільше викопного палива використовують у Азії. Китай збільшив споживання майже на 5%, а Індія – на 8% порівняно з 2022 роком.

Однак, експерти вказують, в деяких країнах використанню вугілля знизилося приблизно на 20%, так як значна частка глобальних викидів СО2 пов’язана з виробництвом електроенергії та тепла шляхом спалювання вугілля.

Експерти прогнозують, що пік світового попиту на вугілля, нафту і газ припаде на найближчі роки, після чого почнеться зниження завдяки “значному розширенню потужностей відновлюваних джерел енергії”.

Читайте: ДТЕК в 2023 році ввела в роботу 23 вугільні лави© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube