Україна та ЄС повністю синхронізували енергосистеми


09:2829.11.2023

Процес синхронізації енергосистем України та ЄС повністю завершено, можливості для імпорту електроенергії з Європи збільшено до 1700 МВт.

Про це голова правління оператора енергосистеми України НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив у Facebook, пише «Мінпром».

“Зізнаюся, я довго чекав на можливість сказати ці слова публічно: процес синхронізації української та європейської енергосистем повністю завершено. Це сьогодні офіційно підтвердили системні оператори континентальної Європи на своєму засіданні у Брюсселі”, – оголосив Кудрицький.

За його словами, Об’єднання операторів енергомереж континентальної Європи ЕNTSO-E визнало, що “Укренерго” виконало ключові технічні заходи, необхідні для постійної синхронізації української та європейської енергосистем.

Кудрицький додав, що ENTSO-E також збільшило на 500 МВт технічну можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови – до 1700 МВт.

“Таке рішення було прийнято нашими партнерами після відповідних досліджень безпечної та стабільної синхронної роботи української та європейської енергосистем. І це суттєвий внесок в стійкість нашої енергосистеми під час холодів та можливих атак ворога на енергетичні об’єкти”, – зазначив голова “Укренерго”.

Він нагадав, що Україна екстрено приєдналася до європейської енергосистеми у березні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення РФ. Для того, щоб перейти з екстреної на постійну синхронну роботу з ENTSO-E “Укренерго” мало завершити виконання всіх технічних умов.

“Сьогоднішнє рішення ENTSO-E – найкраща відповідь на запитання про радянській технічний бекграунд української енергосистеми, який начебто робить її несхожою на європейську. Воно також назавжди ставить крапку в питанні: чи відповідає енергосистема нашої країни європейським енергетичним стандартам”, – додав Кудрицький.

Як повідомляло Інше ТВ, США вносять до Фонду підтримки енергетики України 23 млн євро© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube