У Миколаєві розробляють концепцію морського індустріального парку: де він може бути (ФОТО)


16:3821.11.2023

У «Центрі підтримки бізнесу» відбулась перша робоча зустріч експертів з розробки концепції і 3D- моделі «Миколаївського морського індустріального парку».

Про це повідомили в Центрі підтримки бізнесу, передає Інше ТВ.

Керівник проекту – член експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради, генеральний директор ТОВ «Металург Півдня» Володимир Самойленко розповів, що саме можна розташувати на ділянці у 190 гектарів між Херсонською і Баштанською трасами, яку запропонувала для економічного розвитку міська рада. Пропонується сухий порт і логістичний центр, виробництва у сфері суднобудування, електроніки і легкої промисловості, приміщення для переробки і зберігання фруктів і овочів, митний термінал і сміттєпереробний завод. На дахах усіх приміщень можна розмістити сонячні панелі загальною потужністю 100 мегават.

«Перелік не остаточний. Це напрямки, які можна розглядати і пропонувати потенційним інвесторам», – підкреслив Володимир Самойленко.

Члени робочої групи – представники бізнесу, науки та різних галузей – активно обговорили ідею та планують подати свої пропозиції щодо концепції індустріального парку на наступному засіданні.

Виконавчий директор ВГО «Українська асоціація центрів підтримки бізнесу» Артем Ващиленко впевнений у здатності громади розробити концепцію Миколаївського індустріального парку: «В Миколаєві стала практика громадської участі в прийнятті управлінських рішень. Працює громадська рада при Миколаївській міській раді. З 2016-го року працюють галузеві ради. І ці інструменти додають місту додаткові конкурентні переваги. Нагадаю, що, завдяки експертній громадській раді місто прийняло стратегічну «Концепцію розвитку річок і маломірного судноплавства», яка зараз сприяє розробці документів, що рухають Миколаїв у напрямку «блакитної» і сталої економіки».

За останніми даними, в Україні працює 68 індустріальних парків, і в 18 з них вже є резиденти. «Миколаївський проект зацікавить інвесторів тим, що на запропонованій території є всі необхідні комунікації: електрика, вода, газ», – зазначила заступниця директора департаменту економіки ММР Діна Шевченко.

Ідея підготувати «Концепцію Миколаївського індустріального парку» належить ВГО «Українська асоціація центрів підтримки бізнесу», Миколаївській міській раді за фінансової підтримки ПРООН в рамках програми “Мери за економічне зростання” (M4ED), що спрямована на відновлення місцевих економік.

Як повідомляло Інше ТВ, Миколаїв був представлений на Europort 2023 (ФОТО, ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube