Тепер АРМА зможе розпочати процедуру продажу 92-метрової яхти Royal Romance сім’ї Віктора Медведчука – КМУ прийняв відповідний документ


07:0315.11.2023

За ініціативи Агентства з розшуку та менеджменту активів Кабінетом Міністрів України вдосконалено процедуру реалізації арештованих активів та впроваджено можливість їх продажу за кордоном. 

Відповідні зміни були внесені у Постанови Уряду № 719 та № 558, інформує сайт АРМА, передає Інше ТВ.

За новими правилами, всі продажі арештованого майна здійснюються виключно на електронній платформі Prozorro та відповідно до норм європейського законодавства.

«Агентство вітає усіх інвесторів та потенційних покупців арештованих активів з появою прозорих, справедливих та конкурентних правил, – наголосила Голова АРМА Олена Дума. – Ухвалення історичних по суті змін дозволить повернути довіру до конкурсів з реалізації арештованих активів та, відтак, прискорити темпи наповнення державного бюджету в умовах війни».

Крім того, внесені зміни вперше в історії України унормовують реалізацію арештованого майна за кордоном. Ініційовані АРМА норми відкривають можливість розпочати процедури щодо здійснення продажу 92-метрової яхти Royal Romance, що належить сім’ї Віктора Медведчука та знаходиться у Хорватії.

Ухвалою Личаківського районного суду м. Львова яхту олігарха 11 квітня 2022 року передано в управління АРМА для її реалізації. Протягом року Агентство шукало механізми вирішення питання управління майном, що знаходиться за межами країни. Саме зараз винайдено модель, яка дозволить реалізувати арештоване майно за межами України. Це особливо важливо, оскільки такий механізм дозволить отримати кошти від реалізації дороговартісного арештованого майна без його переміщення в Україну, що неможливо під час війни.

АРМА переконане, що кошти від закордонної реалізації яхти, вартість якої орієнтовно оцінюється у 200 млн євро, стануть ресурсом державного бюджету для посилення обороноздатності України та сприятимуть перемозі над ворогом.

Як повідомляло Інше ТВ, Прокуратура передала в АРМА активи підприємства на понад 170 млн грн, бенефіціаром якого є мінтранс РФ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube