Україна на вимогу ЄС змінила правила експорту зерна


17:5519.09.2023

Україна на вимогу Єврокомісії змінила правила експорту зерна. Нову процедуру експорту чотирьох видів продукції до п’яти держав-членів ЄС 19 вересня схвалив Кабінет міністрів.

 Про це повідомило Мінагорополітики.

У ній передбачено, що чотири культури: кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця, які йдуть в режимі експорту до Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії і Болгарії, – мають отримати ліцензію Мінекономіки за погодженням з Мінагрополітики. 

Після того, як 15 вересня Єврокомісія скасувала ембарго на українське зерно, згідно з новими умовами Україна протягом 72 годин напрацювала і представила план дій щодо контролю за експортом. 

“Ми погоджуємо з Єврокомісією і з країнами імпортерами необхідний перелік і об’єм аграрної продукції з чотирьох культур, вони в свою чергу визначають чи готові приймати ці культури, коли і в яких об’ємах. Лише після цього ми видаємо дозволи нашим підприємствам на експорт тієї чи іншої продукції. Тобто Україна контролює свій експорт і погоджує його з приймаючими країнами”, – пояснив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час онлайн виступу на засіданні аграрного комітету Європарламенту.

Український міністр висловив сподівання, що така схема роботи задовольнить усі сторони. І навіть ті три країни, які зараз виступають проти українського аграрного експорту, доєднаються до цього плану.

“Оскільки у всіх нас одна мета – перемога у цій страшній війні. А для цього має бути взаєморозуміння і взаємопідтримка між нами”, – наголосив Сольський.

Нагадаємо, Україна запропонувала сусіднім країнам компроміс щодо нашої агропродукції. Інакше відмовиться від їх продуктів у відповідь© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube