У Франції витратять 200 млн.євро на знищення надлишків вина і підтримку виновиробників


21:1326.08.2023

Французький уряд виділяє 200 млн євро (171,6 млн фунтів стерлінгів) на знищення надлишків вина та підтримку виробників.

Про це пише Бі-Бі-Сі, передає Інше ТВ.

Це відбувається на тлі цілого коктейлю проблем для галузі, включаючи падіння попиту на вино, оскільки все більше людей п’ють крафтове пиво. Перевиробництво та криза вартості життя також б’ють по галузі.

Більша частина 200 млн. євро піде на закупівлю надлишкових запасів, а спирт буде проданий для використання в таких товарах, як дезінфікуючі засоби для рук, миючі засоби та парфумерія.

У спробі скоротити надвиробництво виноградарі також отримають гроші, щоб переорієнтуватися на інші продукти, наприклад, оливки та маслини.

За словами міністра сільського господарства Марка Фесно, французький уряд має на меті зупинити “падіння цін… щоб винороби могли знову знайти джерела доходу”.

Незважаючи на фінансову допомогу – початковий фонд ЄС у розмірі 160 млн євро, який французький уряд збільшив до 200 млн євро, – виноробна галузь повинна “дивитися в майбутнє, думати про зміни споживачів … і адаптуватися”, додав він.

Дані Європейської комісії за рік показують, що споживання вина впало на 7% в Італії, на 10% в Іспанії, на 15% у Франції, на 22% у Німеччині та на 34% у Португалії, в той час як виробництво вина в усьому блоці – найбільшому виноробному регіоні світу – зросло на 4%.

Як повідомляло Інше ТВ, Французьке міжпрофесійне бюро коньяку та Укрвинпром уклали угоду про захист географічного зазначення “Cognac” (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube