Від початку повномасштабного вторгнення США надали Україні допомоги на понад 66 млрд доларів


07:3708.08.2023

Від 24 лютого 2022 року влада США надала Україні військової, фінансової та гуманітарної допомоги на 66,2 мільярда доларів, повідомляє The Washington Post, пише УНН.

З початку повномасштабного вторгнення росії США виділили 66,2 мільярдів доларів на допомогу Україні, зокрема — понад 43 мільярди доларів військової допомоги. Це найбільша допомога, яку США коли – небудь виділяла будь – якій країні.

У межах всього оборонного бюджету Пентагону на 2023 рік, який становить 1,77 трильйона доларів, ця цифра видається незначною.

Допомога США містить озброєння, навчання, медикаменти, генератори і відбудову. Експерти розглядають цю суму як масштабну інвестицію в союзника США, якої не бачили принаймні з часів Другої світової війни.

«Це величезні цифри», — сказав Майкл О’Хенлон, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса. Він порівняв ці цифри із Планом Маршала, який на той час склав, з поправкою на інфляцію, склав близько 150 мільярдів доларів за три роки.

Але з огляду на затягування війни підтримка населення США щодо фінансування України коливається. Червневе опитування Pew Research Center показало, що 44% республіканців вважають, що Сполучені Штати надають занадто багато допомоги Україні.

«Ми могли б робити це (підтримувати Україну – ред.) вічно. Це не є економічно невигідно. Але це, ймовірно, політично нежиттєздатне», – відзначив ОʼХенлон, коментуючи ці результати.

Міністерство фінансів США запевняє, що за використанням прямої бюджетної підтримки України постійно діє моніторинг і перевірки за узгодженими процедурами. Аналогічні механізми застосовуються і до інших видів допомоги.

Читайте: Банк США JPMorgan припинив обробку платежів Россєльхозбанку – через скасування зернової угоди© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube