Банк США JPMorgan припинив обробку платежів Россєльхозбанку – через скасування зернової угоди


19:1006.08.2023

Цього тижня американський банк JPMorgan припинив обробку платежів для російського Россєльхозбанку, який перебуває під санкціями США та Євросоюзу.

Про це пише Reuters.

Банк раніше обробляв деякі російські експортні платежі за зерно, отримуючи запевнення від Вашингтона. Однак російська сторона повідомила, що прямий канал між Россєльхозбанком і JPMorgan був закритий 2 серпня.

Росія раніше вимагала відновлення підключення Россєльхозбанку до міжнародної платіжної системи SWIFT як одну з умов для продовження зернової угоди. У липні 2022 року була укладена угода, в рамках якої ООН погодилася допомогти російському експорту продовольства та добрив.

Хоча російський експорт продовольства та добрив не підпадає під дію західних санкцій, запроваджених після вторгнення Росії в Україну, Москва заявляє, що обмеження на платежі, логістику та страхування перешкоджають постачанням. Зараз США заявляють, що продовжать робити все необхідне для того, щоб допомогти Росії вільно експортувати продовольство, якщо зернова угода буде відновлена.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube