«Важливо розблокувати Чорне море та продовжувати експорт українського зерна цим шляхом» – Урсула фон дер Ляєн


08:5019.07.2023

Аби усунути продовольчу небезпеку для найуразливіших країн світу та продовжити експорт українського продовольства, вкрай важливо поновити перевезення Чорним морем.

Про це у Брюсселі під час пресконференції за підсумками дводенної зустрічі на найвищому рівні між ЄС і країнами Спільноти держав Латинської Америки та Карибського басейну (CELAC) заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Укрінформ.

«Ще одне питання – російська агресивна війна проти України. Я глибоко занепокоєна рухом Росії до припинення Чорноморської зернової ініціативи, попри зусилля ООН та Туреччини. Існує ризик, що це принесе продовольчу небезпеку дуже багатьом уразливим країнам по усьому світу», – сказала очільниця Єврокомісії.

Вона наголосила, що Євросоюз усіма наявними засобами продовжуватиме працювати для забезпечення продовольчої безпеки. З цією метою ЄС буде активно використовувати «коридори солідарності» на кордонах з Україною, за допомогою яких вже вдалося перевезти більше 45 мільйонів тонн зерна та іншого продовольства.

«Чорноморська ініціатива надала додаткові 35 мільйонів тонн (українського експорту – ред.). Тож ми, напевно, будемо продовжувати вивозити аграрну продукцію з України на глобальний ринок через «коридори солідарності». Але важливим є розблокувати Чорне море та продовжувати експорт цим шляхом», – зауважила Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, під час саміту лідери країн ЄС та CELAC приділили значну увагу шляхам завершення російської агресії проти України.

«Ми багато говорили, що всі хочуть завершення цієї війни. Мир має бути справедливим та стійким, і його основою має бути Статут ООН… який для нас є спільною основою. В інтересах кожної країни, в наших спільних інтересах – рішуче захищати міжнародне право, захищати Статут ООН. У цьому дусі, це був добрий початок (відносин – ред.) для нових друзів», – підкреслила президент Єврокомісії.

Вона додала, що учасники саміту ЄС – CELAC домовилися проводити такі зустрічі кожні два роки.

Як повідомляло Інше ТВ, вчора на засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача обговорювалось питання захисту українських портів і продовження продовольчого експорту зерна морем.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube