До кінця року продовжено термін дії минулорічних дозволів України та Польщі для вантажних перевезень до третіх країн


06:1629.06.2023

Українські та польські вантажні перевізники зможуть виконувати перевезення до та з третіх країн на підставі дозволів 2022 року до кінця 2023 року.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання українсько-польської Змішаної Комісії про автомобільні перевезення за участі Міністерства відновлення України та Міністерства інфраструктури Польщі 27 червня.

Про це поінформували в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, передає Інше ТВ.

«Наприкінці травня ми обіцяли, що Міністерство працює над довгостроковим рішенням у питанні дії дозволів на перевезення. Зараз ми власне виконали те, що обіцяли. Вдячний нашим польським колегам із Міністерства інфраструктури за систему співпрацю заради розвитку двох країн», – наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Важливою умовою виконання перевезень до та з третіх країн стане клас екологічності вантажівки. Змішана Комісія затвердила, що дозволи стосуються лише транспортних засобів класу не нижче Євро-5. Оновлені екологічні вимоги почнуть діяти з 1 липня, перевізники, які розпочали свій рейс, матимуть змогу його закінчити.

Водночас серед всіх зареєстрованих вантажівок у власності ліцензованих перевізників лише близько 1200 автомобілів належать до класу Євро-4, близько 70 тисяч – відповідають оновлених вимогам, а саме Євро-5 та вище.

Також Міністерства обох країн домовились перевірити мережу регулярних автобусних маршрутів між Україною та Польщею та обговорили питання запровадження електронної черги для пасажирських перевезень.

Нагадаємо, 30 травня Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно із Міністерством інфраструктури Польщі домовились про продовження дії дозволів для виконання вантажних перевезень до третіх країн до 30 червня.

Як повідомляло Інше ТВ, з 12 грудня 2022 року в міжнародному автомобільному пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ», що на кордоні Польщею, почала функціонувати «Електронна черга перетину кордону» для вантажних транспортних засобів.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube