Оприлюднені дані щодо видатків з бюджету на війну


17:3408.06.2023

У I кварталі 2023 року 61% видатків державного бюджету спрямували на обороноздатність і безпеку України. На ці цілі спрямували 389 млрд гривень, повідомляє Рахункова палата, пише Кореспондент.

Зазначено, що видатки на оборону повністю забезпечено за рахунок внутрішніх джерел надходжень.

За даними Рахункової палати, доходи загального фонду держбюджету перевищили плановий показник на I квартал 2023 року на 141 млрд грн, або 57%. Перевиконання плану доходів вдалось досягти насамперед за рахунок грантів від Світового банку на бюджетну підтримку, які не планувалися. Йдеться про 134 млрд гривень, що становило 25% усіх доходів державного бюджету.

Від розміщення облігацій внутрішньої державної позики у I кварталі отримали 138 млрд гривень. При цьому Національний банк, на відміну від першого кварталу попереднього року, не купував військових облігацій.

Від зовнішніх кредиторів до загального фонду державного бюджету надійшло 266 млрд гривень, зокрема: 177 млрд гривень – макрофінансова допомога ЄС; 64 млрд гривень – кредит уряду Канади; 24 млрд гривень – позики Світового банку.

Читайте: На Миколаївщині власники елітних авто сплатили до місцевих бюджетів майже 315 тис.грн. транспортного податку© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube