Збитки в Укрспирті. Затримано 7 дольовиків-схематозників (ФОТО)


15:2131.05.2023

Національне антикорупційне бюро вважає, що держпідприємство “Укрспирт” протягом 2017-2020 років систематично закуповувало котельне коксохімічне паливо за завищеними цінами. Через це воно отримало 55 млн грн збитків.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

У тендерах Укрспирту перемагали заздалегідь визначені приватні компанії, які продали підприємству понад 20 000 тонн палива. Для прикриття схеми в аукціонах брали участь технічні учасники.

Збитки в Укрспирті. Затримано 7 дольовиків-схематозників (ФОТО) 1
Збитки в Укрспирті. Затримано 7 дольовиків-схематозників (ФОТО) 3

За однією схемою підприємці самі виробляли паливо, а реалізовували його як таке, що нібито було придбане у виробників. За іншою – паливо купували безпосередньо у пов’язаного підприємства-виробника і також реалізовували за завищеними цінами.

Котельне коксохімічне паливо – це рідке паливо, отримане на основі продуктів перероблювання кам’яновугільної смоли, ректифікації сирого бензолу, яке призначене для спалювання в котельних установках та інших енергетичних установках.

30 травня семеро осіб, з яких троє працювали на керівних посадах у ДП “Укрспирт”, отримали підозри за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу – привласнення майна.

Двох підозрюваних – колишнього начальника управління Укрспирту та одного з фактичних бенефіціарів групи підприємств – затримали.

Укрспирт – найбільший виробник спирту та спиртовмісної продукції в Україні. До його складу входив 41 виробничий майданчик, більшість з яких передано на приватизацію.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube