Угода щодо держборгу США не знизить можливості допомагати Україні, – Білий дім


13:4631.05.2023

Двопартійна угода щодо запобігання дефолту не обмежить здатність адміністрації президента США Джо Байдена надавати Україні додаткову допомогу.

Про це заявила директор з бюджету Білого дому Шаланда Янг, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

“Не думаю”, – сказала Янг, коли її запитали, чи не очікує вона, що угода якось вплине на здатність адміністрації отримати більше фінансування для України.

Як зауважує Bloomberg, ця заява буде приємною новиною для президента Володимира Зеленського та союзників США в Європі на тлі побоювань, що боргова боротьба в США може уповільнити чи зупинити потік зброї, боєприпасів та високотехнологічної допомоги для українських сил. Компромісний захід, який зараз проходить через Конгрес, збільшить витрати на оборону на 3,3%.

Будь-яка додаткова військова допомога проходитиме через Конгрес як додатковий захід, який не підпадатиме під обмеження угоди на федеральні витрати, сказав чиновник на умовах анонімності.

Поки що неясно, чи може Білий дім звернутися до Конгресу за додатковим фінансуванням України, і якщо так, то колись. У грудні президент Джо Байден підписав закон про пакет допомоги Україні на суму 45 млрд доларів у рамках законопроекту про витрати на кінець року. Чиновники адміністрації заявили, що мають надати достатньо грошей, щоби протриматися до кінця цього фінансового року у вересні.

За даними Держдепартаменту, з початку російського вторгнення в лютому 2022 року США надали допомогу в галузі безпеки на суму 36,9 млрд. доларів.

Читайте: Сьогодні США оголосить чергові обмеження щодо РФ – Блінкен© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube