Японія передала майже $0,5 млрд. на відбудову України


06:0623.04.2023

Уряд Японії вніс 471 млн доларів у Цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF), яким відає Світовий банк.

Про це повідомляє пресслужба Світового банку, інформує ua.news.

Ці кошти є частиною зобов’язань в розмірі 5,5 млрд доларів, які Японія взяла на себе в лютому, щоб допомогти у відновленні зруйнованої інфраструктури та підтримати народ України у відбудові.

«Японія продовжує підтримувати Україну та український народ. Ми тісно співпрацюємо зі Світовим банком у наданні підтримки Україні. Ми очікуємо, що наші внески будуть ефективно використані для задоволення найбільш нагальних потреб з ремонту критично важливої інфраструктури. Ми з нетерпінням чекаємо подальшого поглиблення нашої співпраці з Групою Світового банку», – заявив заступник міністра фінансів Японії з міжнародних питань Кентаро Огата.

Уточнюється, що цей грантовий внесок більш ніж подвоює кошти URTF. Тепер загальна сума грантових ресурсів на невідкладні роботи з ремонту енергетичної інфраструктури, доріг, мостів, житла, шкіл та лікарень в Україні становить понад 850 мільйонів доларів.

Зараз URTF підтримує Проект з відновлення енергетичних ресурсів та підготовки до зими, Проект «Відновлення основної логістичної інфраструктури та приєднання до мережі» (RELINC) та Проєкт «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL).

URTF – це багатосторонній донорський фонд, який створений у грудні 2022 року. Він підтримує екстрені операції Світового банку в Україні у ключових галузях, зокрема транспорт, охорона здоров’я та енергетика. Ці проєкти відображають потреби країни в надзвичайній допомозі, викладені в оновленій Швидкій оцінці завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA).

Крім того, уряд Японії виділить 70 мільйонів доларів грантової підтримки відновлення України через механізм Програми розвитку ООН. Загалом, з початку року була досягнута домовленість між Україною та Японією про виділення понад 600 млн доларів на відновлення України.

Як повідомляло Інше ТВ, за час повномасштабної війни Японія стала другим після США фінансовим донором України з обсягом допомоги у 7,1 млрд доларів.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube