Швейцарський експорт ліків до росії процвітає попри санкції


09:5711.04.2023

Війна в Україні істотно не вплинула на обсяг швейцарського експорту до Росії. Торік експорт ліків досяг рекордного рівня.

У березні 2022 року Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС проти Росії, в тому числі заборони експорту окремих товарів. За останні дванадцять місяців Швейцарія експортувала до Росії товарів на 2,9 мільярда швейцарських франків, дві третини з яких становила продукція фармацевтичної промисловості.

Про це пише «Польське Радіо», передає Інше ТВ.  

Війна в Україні триває вже більше року, і майже стільки ж діють санкції, введені ЄС проти Росії. «Швейцарія вирішила, що агресивна війна Росії не повинна залишитися без наслідків, і також приєдналася до санкцій», — пише портал «20min».

Ці санкції, окрім заморожування активів і заборони на поїздки для осіб із санкційного списку, також включають заборону на експорт багатьох товарів, таких як зброя, вугілля та предмети розкоші.

«Однак, деякі речі все ж можна експортувати. І продавати їх стало вигідніше, ніж будь-коли», — наголошує «20min».

Згідно з даними Федерального митного управління Швейцарії, загальна вартість експортованих товарів впала з 3,5 млрд швейцарських франків (до санкцій) до 2,9 млрд швейцарських франків (після санкцій).

Очевидною вигодою стала фармацевтична промисловість, яка експортувала до Росії товарів на 2 мільярди швейцарських франків за рік (з березня 2022 року по лютий 2023 року), порівняно з 1,4 мільярда швейцарських франків за рік до війни.

Як пояснюють експерти, однією з причин різкого зростання експорту є тенденція росіян купувати дорожчі ліки. Крім того, війна, яка триває в Україні, призводить до накопичення запасів російським суспільством, яке побоюється, що воно буде повністю відрізане від західного ринку ліків.

Однак, поки цього не сталося: окрім Novartis, Roche продає багато ліків до Росії. Фармацевтичні компанії не зі Швейцарії, такі як Pfizer або Eli Lilly, теж не припиняють продавати ліки в Росії. Експорт ліків до Росії процвітає, але більшість галузей повністю відмовилися від експорту через необхідність, наприклад, виробник кондитерських виробів Lindt & Spruengli або споживча мережа Coop Transgourmet.

Як повідомляло Інше ТВ, Швейцарія приєдналася до останнього пакету санкцій ЄС проти РФ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube