Скільки ракет росіяни випустили по українських енергооб’єктах, і скільки коштів треба на відновлення: найважчий опалювальний сезон в історії України в цифрах (ІНФОГРАФІКА)


12:5208.04.2023

Жодна європейська енергосистема не зазнавала такої масштабної спроби знищення: понад 1200 ракет та дронів випустили росіяни по ключових енергетичних об’єктах.

На жаль, понад 250 із них таки влучили у ціль – 43% магістральних мереж було пошкоджено. Обстріляні й зазнали різного ступеню ушкоджень усі теплові та гідроелектростанції.

Про це йдеться в інформації НЕК «Укренерго», передає Інше ТВ.

За оцінкою Світового банку й ПРООН, масштаби руйнувань, завданих українській енергосистемі, виняткові: лише першочергові потреби на відновлення та захист високовольтної мережі «Укренерго» цьогоріч складають майже 1 млрд доларів.

«Шість найхолодніших місяців року ворог намагався забрати у нас світло та тепло, знищуючи енергетичну інфраструктуру. Українські енергетики звели ці спроби нанівець. Люди наймирнішої професії відкрили свій фронт – енергетичний. Ворог зосереджено бив по електростанціях і об’єктах магістральних мереж. А одразу після закінчення повітряної тривоги в бій вступали ремонтні бригади – тільки у нас, в “Укренерго”, це понад 1500 фахівців. Резервні схеми – щоб якнайшвидше відновити живлення споживачів, неординарні технічні рішення – щоб відремонтувати пошкоджене, тисячі годин перемовин та пошуки в 40 країнах світу – щоб знайти нове на заміну знищеному. На допомогу прийшли європейські партнери: «Укренерго» вже отримало майже 500 одиниць обладнання, ще більше виготовляється та їде в Україну. Завдяки об’єднанню зусиль, станом на сьогодні, повернуто в роботу, хоч подекуди й частково, 80% пошкодженої магістральної мережі», – кажуть в «Укренерго».

Скільки ракет росіяни випустили по українських енергооб’єктах, і скільки коштів треба на відновлення: найважчий опалювальний сезон в історії України в цифрах (ІНФОГРАФІКА) 1
Скільки ракет росіяни випустили по українських енергооб’єктах, і скільки коштів треба на відновлення: найважчий опалювальний сезон в історії України в цифрах (ІНФОГРАФІКА) 3

Зараз електростанції виробляють достатньо електроенергії, щоб забезпечити потреби споживачів, а стан мереж дозволяє обходитися без відключень. Водночас «Укренерго» почало готуватися до наступного опалювального сезону.

Як повідомляло Інше ТВ, Україна відновлює експорт електроенергії© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube