Блокування «зернового коридору» є невід’ємною складовою путінського плану війни: за 7 місяців кількість суден, що прибувають до українських портів, зменшилась вдвічі – Клименко


17:0413.03.2023

За 7 місяців кількість суден, що прибувають до українських портів в рамках «зернової ініціативи», зменшилась вдвічі.

Про це повідомляє керівник моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко, передає Інше ТВ.

Згідно повідомлення, моніторингова група «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» та редакції BlackSeaNews на основі власного моніторингу проаналізувала тенденції роботи «зернового коридору» з портів України в Одеській області в період 1 вересня 2022 – 10 березня 2023 року.

Показник середньої кількості суден, що прибувають за день до портів Одеської області в рамках «зернової ініціативи», у вересні 2022 р. дорівнював 5,9 суден на день, в жовтні 2022 року – 5,1, в листопаді 2022 року – 3,3, в грудні 2022 року – 3,2 суден на день, в січні 2023 року – 2,8, в лютому 2023 року – 2,5, в період 1-10 березня 2023 – 2,8 суден на день.

Блокування «зернового коридору» є невід'ємною складовою путінського плану війни: за 7 місяців кількість суден, що прибувають до українських портів, зменшилась вдвічі - Клименко 1
Блокування «зернового коридору» є невід'ємною складовою путінського плану війни: за 7 місяців кількість суден, що прибувають до українських портів, зменшилась вдвічі - Клименко 3

«В листопаді 2022 року відбулося скорочення майже в 2 рази кількості суден, що отримували дозволи Спільного координаційного центру в Стамбулі на виконання рейсів в напрямку українських портів. Це сталося після того, як 29 жовтня 2022 року відбулася атака повітряних та морських безпілотних апаратів на військові кораблі Чорноморського флоту Росії в Севастопольських бухтах, внаслідок якої декілька кораблів отримали пошкодження. В той же день Росія оголосила про призупинення своєї участі в «зерновій угоді» під вигаданим приводом щодо пошкодження кораблів Чорноморського флоту і (нібито) цивільних суден, залучених до гарантування безпеки «зернового коридору».

Останнє було стовідсотковою вигадкою, оскільки ні російські військові кораблі, ні вигадані «цивільні судна» насправді не беруть в цьому жодної участі.

Нагадаємо, що коли ООН і Туреччина після цього заявили, що домовленість все одно залишається чинною, і інспектори ООН та Туреччини продовжили огляд суден та надання їм дозволів на продовження руху без участі представника РФ, міноборони РФ оголосило, що Росія відновлює участь у Чорноморській «зерновій ініціативі».

Зменшення з 5-6 до 2,5 – 3-х кількості суден, які щоденно вирушають «зерновим коридором» з протоки Босфор, є свідомою політикою Росії, якій не може подобатись успішний експорт українського зерна та відповідні додаткові доходи українського бюджету, що спрямовуються в тому числі на фінансування війни проти РФ.

Тобто блокування «зернового коридору» залишається невід’ємною складовою путінського плану війни.

Єдиним фактором, що примушує РФ погоджуватися на подовження українського морського експорту зерна, залишається побоювання РФ кардинально зіпсувати відносини з президентом Туреччини, для якого це успішний глобальний лідерський проект (та прибутковий економічний проект власне для Туреччини).

Статистика прибуття суден за українським зерном в березні 2023 поки не дає підстав прогнозувати, що РФ не буде погоджуватись на чергове подовження зернових угод після 18 березня 2023. Однак це не відміняє нашої рекомендації, що Україна та цивілізований світ мають бути готовими до будь-якого сценарію розвитку подій», – йдеться  повідомленні моніторингової групи.

Як повідомляло Інше ТВ, «Зернова ініціатива», Запорізька АЕС, обмін полоненими: про що говорили Зеленський та Гуттеріш 8 березня (ВІДЕО)

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Блокування «зернового коридору» є невід’ємною складовою путінського плану війни: за 7 місяців кількість суден, що прибувають до українських портів, зменшилась вдвічі – Клименко' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube