Ціни на газ обвалилися: у Європі очікується рекордно теплий січень


15:0105.01.2023

У Європі очікується найтепліший січень за останні десятиліття, що послабить енергетичну кризу, яка тиснула на регіон протягом кількох місяців. Ціни на газ на хабі TTF у Нідерландах впали нижче 65 євро за мегават-годину (менше 700 доларів за тисячу кубометрів), найнижчого рівня з вересня 2021 року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

За словами синоптика Maxar Technologies Inc., помірні погодні умови, ймовірно, збережуться у всьому регіоні до кінця місяця.

За прогнозами Maxar і Weather Company, температура коливатиметься від 2 до 5 градусів вище за норму у Франції та Німеччині до 17 січня, внаслідок чого попит на опалення в Європі буде нижчим за середній за 10 років. За даними Метеорологічного бюро, у Великій Британії, де 2022 рік був найтеплішим за всю історію спостережень. Цього місяця, ймовірно, збережуться м’які погодні умови.

Для Європи “перша половина місяця може стати однією з найтепліших за останні кілька десятиліть, якщо все піде так, як очікувалося”, – сказав Метью Дрос, метеоролог із Maxar.

Це різкий поворот після низьких температур на початку грудня, які викликали побоювання щодо надто швидкого виснаження запасів газу. Уряди та споживачі більшу частину літа турбувалися про те, що їм загрожує відключення електрики після різкого припинення постачання газу з Росії після початку війни проти України.

Сховища, як і раніше, заповнені майже на 84%, а зниження попиту у святковий сезон навіть дозволило поповнити запаси. Цей буфер допоможе Європі витримати будь-які похолодання наприкінці зими та скоротити дефіцит поставок із Росії. А високі запаси наприкінці холодного сезону полегшать поповнення запасів до наступної зими.

Читайте: На Миколаївщині за останні 5 днів вдалось відновити газопостачання майже 600 абонентам, а електропостачання – більше 17 тисяч© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube