Купувати нема кому: що відбувається із попитом на кримську нерухомість


06:0630.12.2022

Після звільнення Херсону 11 листопада росіяни почали масово тікати із тимчасово окупованого Криму. Це, зокрема, впливає на ринок нерухомості півострова.

За даними представництва Президента України в АРК, ринок нерухомості в окупованому Криму продемонстрував падіння на 72%, пише 24.

Низькі ціни, нехарактерні для передноворічного сезону, пропонують і орендодавці.

Перше потрясіння ринок нерухомості Криму відчув наприкінці літа. Тоді перші вибухи на території півострова призвели до масового продажу житла. У вересні кількість охочих продати квартиру зросла тут в 1,5 – 2 рази, якщо порівнювати із квітнем. А у доларах жителі півострова продавали нерухомість фактично за безцінь.

До кінця року ринок нерухомості показав серйозне падіння – на 72%.

Ринок нерухомості в окупованому Криму “просів” на 72% – росіяни після звільнення Херсону масово тікають з українського півострова та намагаються продати житло, а власники готелів здають номери із 50% знижкою “в новорічний сезон”, – йдеться в повідомленні.

Місцеві будівельні компанії, які незаконно працюють в Криму, теж відзначають падіння попиту. За їхніми спостереженнями, зацікавленість новим житлом впала у найменш захищених регіонах. Приміром, у Севастополі зафіксовано падіння попиту більш ніж на 70%, у Судаку купівельний інтерес знизився на 76%.

Цікаво, що заповненість готелів Криму теж впала. У багатьох із них пропонують до 50% знижки. Вартість добового проживання у найскромнішому номері стартує від 2,5 тисяч рублів (від 750 гривень), а в чотирьох-, п’ятизіркових готелях – обійдеться в 5 – 10 тисяч рублів (1 500 – 3 000 гривень).

Цього року зменшилася кількість відпочивальників із Росії. На це вплинули як фінансові проблеми, так і ризики, що повернутися додому із відпустки сухопутним шляхом буде проблематично.

Читайте: Кримські татари сформували спецпідрозділ “Крим” – він зараз воює під Бахмутом

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Купувати нема кому: що відбувається із попитом на кримську нерухомість' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube