У Нацбанку озвучили, як працюватимуть банки у новорічні дні


20:4419.12.2022

У цей період банки повинні заздалегідь подбати про безперебійну роботу банкоматів та підкріплення їх готівкою.

Національний банк визначив порядок роботи системи електронних платежів (СЕП) НБУ та порядок роботи банківської системи України у період завершення 2022 року та на початку 2023 року. Про це повідомляє прес-служба НБУ, пише Кореспондент.

Зазначається, що 30 грудня 2022 року СЕП працює до 24:00. Валютний ринок України, депозитарій НБУ та Національний банк під час здійснення депозитарної діяльності депозитарної установи, а також інші системи Нацбанку працюють у звичайному режимі. 31 грудня 2022 року банківський день у СЕП відкривається датою 2 січня 2023 року. Міжбанківські платіжні операції через СЕП здійснюються до 15:00 датою банківського дня 2 січня 2023 року. Цього дня Нацбанк не здійснює валютних інтервенцій на валютному ринку України.

Разом з тим, 31 грудня 2022 року та 1 січня 2023 року учасники СЕП самостійно приймають рішення про дату та час початку роботи у СЕП – відповідно до власних потреб та потреб своїх клієнтів.

“Також банки самостійно приймають рішення про здійснення валютних операцій з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти на валютному ринку України з урахуванням роботи СЕП. Готівковий валютний ринок працює у звичайному режимі. Операційний день депозитарію НБУ у ці дні не починається”, – зазначили в НБУ.

Повідомляється, що 1 січня 2023 року прийом початкових платежів до СЕП розпочинається о 9:00. Міжбанківські платіжні операції через СЕП здійснюються датою банківського дня 2 січня 2023 року.

Щодо 2 січня 2023 року, то банківська система України, валютний ринок України, СЕП, депозитарій НБУ працюють у звичайному режимі.

7, 8 січня 2023 року міжбанківські платіжні операції через СЕП здійснюються датою банківського дня 9 січня 2023 року.

Як додали в НБУ, у цей період банки повинні заздалегідь подбати про безперебійну роботу банкоматів та підкріплення їх готівкою різних номіналів для обслуговування клієнтів.

Читайте: Нацбанк випустить в обіг наву партію банкнот в 100 грн. Що в них нового? (ФОТО)

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'У Нацбанку озвучили, як працюватимуть банки у новорічні дні' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube