З іноземної компанії, з судна якої 2,5 роки тому в порту Південний витекло більше 8 тонн пальмової олії, вже стягнули $1 млн за забруднення морських вод України (ФОТО)


18:4317.11.2022

Іноземна компанія–судновласник за рішенням суду має сплатити майже 65 млн грн збитків, спричинених внаслідок забруднення внутрішніх морських вод України.

Прокурори в суді довели, що 30 квітня 2020 року в акваторії морського порту «Південний» під час вивантаження іноземного судна «STAVANGER» стався неконтрольований скид 8,5 тонн шкідливої для життя та здоров’я людей речовини – суміші пальмового олеїну та пальмового стеарину.

Про це повідомили в Офісі Генпрокурора України, передає Інше ТВ.

Вказані дії є порушенням вимог Міжнародної конвенції по запобіганню забрудненню з суден 1973 року, згідно якої сторони зобов’язуються дотримуватися положень цієї Конвенції і тих Додатків до неї, якими вони зв’язані, з метою запобігання забрудненню морського середовища шкідливими речовинами або стоками, що містять такі речовини, шляхом їх скидання.

Наразі на виконання вказаного рішення суду до бюджету з відповідача вже стягнуто 36,5 млн гривень (що за офіційним курсом НБУ станом на 15.11.2022 становить один мільйон доларів США). Триває робота щодо стягнення іншої частини коштів.

Позов прокурора задоволено Господарським судом Одеської області, його залишено в силі постановою Південно-Західного апеляційного Господарського суду.

Для забезпечення стягнення збитків, заподіяних внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в роботі прокуратурі сприяли співробітники Управління СБУ в Одеській та Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Одеська та Миколаївська області).

Як повідомляло Інше ТВ, Це не крига! У порту Південний у морі з судна вилилося понад 8 тонн пальмової олії (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube