Сьогодні в ЄС презентують новий механізм фін допомоги Україні. Що в ньому, і на яких умовах, дізнались журналісти Bloomberg


08:0209.11.2022

9 листопада Європейський Союз презентує новий механізм надання Україні фінансової допомоги у 2023 році.

Про це пише видання Bloomberg з посиланням на власні джерела, передає «Перший діловий».

За словами чиновників, знайомих з планом, він встановить стійку основу, за якою надаватиметься фінансування Україні у 2023 році. При цьому це буде гнучкий документ, який дозволятиме коригувати суми допомоги відповідно до потреб України. План також повинен допомогти підготувати ґрунт для реконструкції країни після війни.

Кошти надходитимуть за рахунок фінансової «подушки» у бюджеті Євросоюзу. Утім, цей варіант вимагає одностайної підтримки усіх 27 держав-членів Євросоюзу, а Угорщина вже попередила, що не даватиме грошей на європейський кредит Україні. Тому, як повідомили джерела видання, план все ще обговорюється і може бути зміненим.

Планується, що фінансова допомога Україні надходитиме в вигляді позик на вкрай пільгових умовах. Їх можна буде використовувати для покриття нагальних потреб, відновлення критичної інфраструктури та післявоєнну реконструкцію.

За інформацією, щомісячна фінансова допомога Євросоюзу, як інформувалося раніше, становитиме 1,5 млрд євро, утім для її отримання Україна має виконати низку умов. Зокрема, йдеться про подальше втілення реформ у галузі верховенства права, управління, посилення боротьби з відмиванням коштів і корупцією, що сприятиме також її зусиллям задля набуття членства в ЄС.

Наступного року Україні потрібно близько 38 мільярдів доларів, і адміністрація Байдена дала сигнал, що готова покрити приблизно половину рахунку. Решту необхідної допомоги можуть покрити за рахунок європейської фіндопомоги.

Як повідомляло Інше ТВ, Єврокомісія підготувала програму фінансової допомоги Україні наступного року на 18 млрд. євро – з щомісячними виплатами

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Сьогодні в ЄС презентують новий механізм фін допомоги Україні. Що в ньому, і на яких умовах, дізнались журналісти Bloomberg' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube