Що буде з цінами на овочі в Україні: прогноз до грудня


20:1621.10.2022

Ціни на овочі в Україні найближчим часом почнуть зростати. Потенціал подорожчання до грудня 2022 року оцінюється в 10-15%.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав заступник голови “Всеукраїнської аграрної ради” (ВАР) Денис Марчук.

Як зазначив експерт, здешевлення овочів наприкінці серпня – у вересні було викликано надлишком пропозиції.

“Це пік реалізації під відкритим ґрунтом збирання. Відповідно пропозиції дуже багато, і ринок на таку кількість не розрахований”, – сказав він.

За його інформацією, аграрії намагалися реалізувати продукцію прямо з поля, тому що через високі ціни на енергоносії багато хто відмовився від зберігання. “Щоб не ризикувати, багато хто в такий спосіб діяв. І ми побачили падіння ціни по всіх групах овочів, в тому числі борщового набору”, – сказав він.

Марчук повідомив, що у вересні-жовтні дощі призвели до псування частини овочів на полях. “Плюс зберігання вже йде із затратами”, – додав він.

“Відповідно ми побачимо здорожчання в районі 10-15% по всій овочевій групі. Це потенціал в період до грудня”, – сказав експерт.

Серед основних чинників, які цього року впливають на ціну овочів, Марчук також назвав подорожчання логістики, яка становить близько 25% у собівартості.

За його словами, ціни овочів взимку також визначатимуть погодні умови, оскільки через холодну погоду енергозатрати на зберігання зростають.

Читайте: Інфляція в Україні вперше за більше ніж шість років наблизилася до 24%. Овочі б’ють рекорди в ціні

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Що буде з цінами на овочі в Україні: прогноз до грудня' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube