США готові допомагати економіці України на $1,5 млрд щомісяця – ЗМІ


19:4402.10.2022

Сполучені Штати висловили готовність підтримувати фінансову систему України щомісячною допомогою у розмірі 1,5 мільярда доларів, допоки триває повномасштабна війна проти Росії, і підштовхують своїх європейських союзників до виділення аналогічних сум, з посиланням на обізнані джерела повідомило агентство Bloomberg, пише Кореспондент.

За словами співрозмовників видання, адміністрація президента США Джо Байдена провела переговори з чиновниками ЄС, зокрема останніми днями, де наполягала на тому, щоб Європа зробила більше. Раніше і союзники блоку, і деякі європейські дипломати критикували його через вкрай повільні темпи прийняття рішень щодо підтримки Києва.

Нинішні дискусії між США та ЄС стосуються створення більш регулярного механізму для підтримки економіки України через те, що війна входить у затяжну фазу. Американська сторона вказувала, що у Конгресі надалі зростатимуть вимоги більш рівномірного розподілу підтримки Києва серед союзників.

Очікується, що лідери ЄС обговорять фінансові вимоги України на неформальному саміті у Празі, що відбудеться наприкінці наступного тижня. Дипломатам, які відповідають за підготовку до зустрічі, повідомили, що очікувані обсяги фінансування з боку європейських країн становитимуть 1,5 мільярда доларів щомісяця – як і у випадку США.

За оцінками Міжнародного валютного фонду, Україні потрібно близько п’яти мільярдів доларів щомісяця для надання базових послуг населенню та підтримці економіки.

Читайте: Байден ще раз нагадав: США підтримують і будуть підтримувати Україну у відновленні своїх кордонів© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube