У ЄС значно подорожчав хліб – Євростат


13:1920.09.2022

Євростат зазначає, що Росія та Україна були великими експортерами зерна, пшениці, кукурудзи, насіння олійних культур та добрив.

У Євросоюзі за останній рік значно подорожчали продукти, зокрема хліб, констатує Євростат, пише Кореспондент.

“Хліб, овочі, м’ясо – їжа стала дорожчою. Ціни на кулінарні олії та жири зросли особливо різко, але й основні продукти харчування, такі як хліб, також стали значно дорожчими”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, зазначається, що у серпні 2022 року ціна на хліб у ЄС була, в середньому, на 18% вищою, ніж у серпні 2021 року.

“Це величезне зростання, порівняно із серпнем 2021 року, коли ціна на хліб була, в середньому, на 3% вищою, ніж у серпні 2020 року”, – повідомляє статистична служба.

Євростат зазначає, що Росія та Україна були великими експортерами зерна, пшениці, кукурудзи, насіння олійних культур та добрив.

Вказується також, що деякі країни ЄС переживають більш значне зростання цін на продовольство, ніж інші: найвищі показники зміни цін на хліб відзначені в Угорщині (+66%), Литві (+33%), Естонії та Словаччині (+32%). .

Читайте: Хлібозавод в Миколаєві опинився на межі закриття? На підприємстві заявляють, що тендер по програмі ООН виграв «Київхліб»© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube