Інфляція в липні виявилася меншою за прогнозовану – НБУ


18:4212.08.2022

Національний банк України відзначив уповільнення темпів зростання цін та пояснив причини цього процесу.

Темп зростання цін у липні прискорився до 22,2%. Цей показник виявився меншим, ніж у прогнозі Національного банку України (НБУ). Про це повідомляє Кореспондент.

Причина цього полягає у повільнішому зростанні вартості пального та цін на фрукти і окремі овочі, зазначається у повідомленні НБУ. Саме зростання інфляції в Україні насамперед зумовлене наслідками війни, яку веде Росія проти українського народу та тимчасової окупації окремих територій. Ці дії порушили ланцюги постачання, зруйнували виробничі потужності та інфраструктуру.

Нині в Україні стримують зростання цін фіксація тарифів на газ і тепло та частково налагоджують ланцюги поставок.

Темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари збільшились до 22,6%. Також прискорилося зростання вартості непродовольчих товарів до 11,7%. Зростання вартості послуг прискорилося до 14,9%, а на сирі продукти харчування – до 37,5%. Швидшими темпами дорожчали крупи через вичерпання запасів та скорочення постачання. Також почали дорожчати яйця і свинина. Темпи зростання цін на пальне знизилися до 77,7%

Незважаючи на те, що зростання споживчих цін у липні виявилося повільнішим, ніж прогнозував Національний банк, висока базова інфляція свідчить про збереження значного фундаментального інфляційного тиску.

НБУ прогнозує, що інфляція прискориться до кінця цього року і почне знижуватися на початку 2023 року. Водночас ризики посилення інфляційних процесів залишаються значними через високу невизначеність із тривалістю війни.

Читайте: Инфляция ускорилась до максимума за шесть лет: в НБУ назвали причины

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Інфляція в липні виявилася меншою за прогнозовану – НБУ' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube