Вивіз зерна почнеться цього тижня. Як будут рухатись каравани (ВІДЕО)


16:3525.07.2022

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що договір про зерновий коридор з Туреччиною та ООН, який передбачає розблокування українських портів, має запрацювати цього тижня.

Про це він заявив на брифінгу у Медіацентрі в понеділок.

“Очікуємо на створення координаційного центру в Стамбулі цього тижня, готуємо все, що залежить від нас, щоб ми були готові до старту цього тижня”, – сказав він.

За словами Кубракова, в межах угоди розмінування відбуватиметься “виключно у тому коридорі, який нам необхідний для експорту зерна”.

Через складність розмінування коридорів у Чорному морі, всі каравани із зерном супроводжуватимуться рятувальними суднами міністерства, які йтимуть першими, повідомив Кубраков.

Крім того, заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков повідомив, що зараз паралельно відбувається два процеси.

Вивіз зерна почнеться цього тижня. Як будут рухатись каравани (ВІДЕО) 1
Вивіз зерна почнеться цього тижня. Як будут рухатись каравани (ВІДЕО) 3

Перший – це формування спільного координаційного центру у Стамбулі, який має запрацювати з середи. За його словами, діяльність центру полягає у нагляді та координації функціонування так званого гуманітарного коридору. Вона не поширюється на територіальні води України.

У межах другого процесу здійснюється підготовка морських портів до відновлення експорту зерна. За словами Васькова, технічно всі три порти підготують до вивезення зерна впродовж двох тижнів. Першим цього тижня відвантаження зерна має розпочати порт “Чорноморськ”, потім Одеса, потім “Південний”.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Вивіз зерна почнеться цього тижня. Як будут рухатись каравани (ВІДЕО)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube