З сьогодні діють зміни у валютних обмеженнях, введених Нацбанком. Які саме?


12:2510.05.2022

Національний банк України і надалі уточнює валютні обмеження, щоб мінімізувати можливості непродуктивного відпливу капіталу з країни та дати змогу громадянам задовольняти власні потреби, а економіці – відновлюватися.

У НБУ повідомили, які зміни наберуть чинності з сьогодні, 10 травня, передає Інше ТВ.

Так, є низка обмежень у транскордонних переказах. Зокрема, іноземним інвесторам дозволено переказувати за кордон кошти, що будуть отримані після 1 квітня 2023 року у зв’язку з проведеною виплатою погашення або сплатою доходу за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) України згідно з умовами їх розміщення. Практична реалізація цієї норми сприятиме підвищенню зацікавленості нерезидентів у купівлі ОВДП, зокрема за кошти, отримані від планових погашень та виплат доходу, кажуть у НБУ.

 Також Національний банк дозволив здійснювати перекази за кордон з метою виплати аліментів.

Якщо говорити про розрахунки за кордоном, то тимчасово заборонені розрахунки за кордоном з метою купівлі цінних паперів, акцій, облігацій та сплати брокерських послуг за цими операціями, що здійснюються з використанням карток, емітованих українськими банками. Відповідні зміни спрямовані обмежити непродуктивний відплив капіталу та захистити міжнародні резерви України.

 Однак введені обмеження не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості будь-яких інших товарів, робіт та послуг. Вони й надалі можуть здійснюватися без обмежень.

Щодо операцій з продажу та купівлі валюти: Національний банк припиняє проведення щоденних безготівкових операцій із купівлі-продажу валюти в євро та проводитиме такі операції виключно в доларах США. Вони здійснюватимуться як на умовах “тодˮ (у звичайному режимі), так і на умовах “томˮ (лише з метою задоволення потреб оборони). Нагадуємо, що до початку повномасштабного нападу росії на Україну центробанк проводив операції з купівлі-продажу валюти з банками лише в доларах США.

 Також визначено, що банк матиме змогу проводити операції з Національним банком із купівлі та продажу іноземної валюти у випадку, якщо упродовж 10 календарних днів, що передують дню звернення до НБУ, він жодного разу не порушував ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції.

 Крім того, Національний банк унормував низку інших питань, зокрема, дозволив громадянам продавати банківські метали з фізичною поставкою або без фізичної поставки банкам.

Як повідомляло Інше ТВ, НБУ ввів додаткові обмеження на валютні перекази.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'З сьогодні діють зміни у валютних обмеженнях, введених Нацбанком. Які саме?' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube