Крадуть з бюджету під час війни: на Миколаївщині 15 осіб отримали підозри, чиновник Миколаївської міськради серед них теж є


17:4315.05.2024

Прозорість та підзвітність: діяльність Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області

За 4 місяці 2024 року за матеріалами УСР в Миколаївській області повідомлено про підозру за фактами привласнення та розтрати майна – 5 особам, за вчинення кримінальних правопорушень у бюджетній сфері – 10 особам.

Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської ОВА з посиланням на інформацією Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області, передає Інше ТВ.

Так, до кримінальної відповідальності притягуються:

– колишні посадові особи державного підприємства, які нанесли збитків 1,3 млрд грн;

– посадові особи суб’єкту господарювання, які налагодили схему розкрадання коштів місцевого бюджету м. Миколаєва під час виконання договорів підряду з благоустрою міста, шляхом завищення обсягів виконаних робіт, кількості та вартості будівельних матеріалів. Сума збитків спричинених місцевому бюджету складає 4,5 млн грн;

– посадова особа міської ради, яка зловживаючи владою та діючи всупереч інтересам служби, у змові із посадовими особами суб’єкту господарювання під час закупівлі автомобілів для подальшої передачі військовим частинам ЗСУ, здійснила розтрату коштів місцевого бюджету в сумі понад 4 млн грн.

За вказаним фактом, за оперативного супроводження співробітників Управління також направлено до суду кримінальне провадження за ч. 3 ст. 201-2 КК України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) відносно директора ТОВ. З метою відшкодування спричинених збитків, накладено арешт на майно правопорушників на загальну суму понад 73 млн грн.

Крім цього, вживаються превентивні заходи щодо недопущення втрат бюджетних коштів. Так, за ініціативними листами Управління скасовано чотири процедури закупівель, на суму 3,2 млн грн, що здійснювались з порушенням вимог чинного законодавства.

Також одним із пріоритетних напрямків роботи Управління є протидія корупції та фактам хабарництва. У звітному періоді, за вчинення злочинів, передбачених ст. 368-370 КК України оголошено про підозру чотирьом особам (затримано «на гарячому» – 3). Загальна сума задокументованої неправомірної вигоди склала 45,7 млн грн.

Як повідомляло Інше ТВ, На ремонті ліцею на Миколаївщині вже під час війни з бюджету вкрали 117 тис.грн.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube