У справі «Роттердам+» двох фігурантів звільнили від відповідальності через строки давності


12:2320.04.2024

Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання захисту двох фігурантів у справі «Роттердам+» щодо звільнення їх від кримінальної відповідальності. Йдеться про членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Бориса Циганенка та Юрія Голляка.

Про це повідомили у громадській організації Transparency International Ukraine, передає «Громадське».

Там зазначають, що обох фігурантів звільнили через те, що спливли строки давності кримінальної справи. Через рішення ВАКС без судового розгляду залишаться і цивільні позови про відшкодування збитків.

На думку сторони захисту, дане кримінальне правопорушення було закінчене ще у 2016 році — саме тоді, коли члени НКРЕКП голосували про запровадження формули «Роттердам+». 

Прокурор не заперечив проти задоволення клопотання, розповіли у Transparency International Ukraine.

Що таке «Роттердам+»?

Це формула, яка визначала вартість електроенергії, яку виробляли теплоелектростанції. Її застосовували у 2016-2019 роках.

Для виробництва електрики ТЕС потрібно спалювати вугілля. Відповідно до формули «Роттердам+», вартість цього вугілля для ТЕС залежала від ціни на вугілля на європейському ринку, а саме в порту міста Роттердам, що в Нідерландах.

До цієї ціни додавали вартість транспортування вугілля з Роттердама, хоча левову частку вугілля ТЕС купували не в Нідерландах, а в Україні, росії або на окупованих територіях (як-от російське вугілля). Тому насправді ціна вугілля була нижчою і ТЕС отримували надприбутки.

Найбільше від цього вигравала компанія ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова, яка є монополістом на ринку і має найбільше ТЕС у країні. Натомість платили за це українці та українські підприємства, які мали високі тарифи на електроенергію. Загальну суму збитків оцінюють у 38 млрд гривень.

Як повідомляло Інше ТВ, на початку цього року скеровано до суду другий епізод у справі «Роттердам+»© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube