Судитимуть експосадовців Міноборони, які закупили неякісну амуніцію для військових на 1,4 млрд грн


12:1917.04.2024

Прокурори Офісу Генпрокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишніх заступника Міністра оборони України, керівника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони, а також начальника Центрального управління контролю якості.

Їм інкриміновано розтрату майна і перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 114-1 КК України).

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора України, передає Інше ТВ.

Розслідуванням встановлено, що під час дії воєнного стану обвинувачені розтратили кошти Міноборони та перешкоджали законній діяльності Збройних Сил України.

Вони організували закупівлю неякісних бронежилетів на кошти, виділені з державного бюджету. У 2022 році між Міністерством оборони України та компаніями-нерезидентами з порушенням передбаченої процедури укладено ряд договорів про закупівлю засобів індивідуального захисту. Амуніцію закуповували за завищеними цінами за умови повної передплати.

Експосадовці проігнорували необхідність забезпечення належного контролю за якістю продукції. Вони прийняли без перевірки засоби індивідуального захисту та передали неякісну продукцію на військові склади ЗСУ.

Згідно висновків експертиз, дана амуніція не відповідає державним та військовим стандартам, технічними вимогам для закупівлі бронежилетів різних типів і не може належним чином захистити українських військовослужбовців.

Всього внаслідок незаконних дій підозрюваних окремі підрозділи Збройних Сил України не були належно укомплектовані засобами індивідуального захисту на суму понад 1,4 млрд грн.

Досудове розслідування – ДБР, оперативний супровід – ДБР та СБУ.

Як повідомляло Інше ТВ, в листопаді 2023 року СБУ викрила колишнього заступника Міністра оборони України на розтраті майже 1 млрд грн. при закупівлі неякісної військової форми. Тоді правоохоронці не назвали імені фігуранта, однак підкреслили, що він був заступником міністра з 2021 по 2023 роки. Ймовірно, йшлося про В’ячеслава Шаповалова, що обіймав відповідну посаду з 17 листопада 2021 року до 24 січня 2023 року.

На початку 2024 року СБУ і ДБР викрили колишнього заступника міністра оборони на ще одній корупційній схемі – на закупівлі неякісних бронежилетів на суму майже 950 млн.грн. (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube