Справа колаборанта, за наказом якого майже 100 засуджених з колонії на Миколаївщині перемістили в колонію на Херсонщині, пішла до суду


14:5202.04.2024

Миколаївською обласною прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно  колишнього начальника ДУ «Північна виправна колонія №90» за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської обласної прокуратури, передає Інше ТВ.

За даними слідства, обвинувачений під час окупації Херсонщини перейшов на бік ворога та обійняв псевдопосаду так званого «начальника Управления службы исполнения наказаний по Херсонской области», юрисдикція якого поширювалась і на тимчасово окуповану територію Миколаївської області.

На цій посаді він керував процесами незаконного переміщення осіб, які утримувалися в установах кримінально-виконавчої служби.

У травні 2022 року за його наказом із ДУ «Снігурівська виправна колонія № 5»  97 осіб, засуджених за вироками судів України та утримуваних під вартою, без їх згоди та із застосуванням примусу незаконно переміщено до виправних колоній Херсонщини.

Як повідомляло Інше ТВ, Викрадення дітей зі школи-інтернату на Миколаївщині: двом псевдопосадовцям незаконно створених окупантами установ повідомлено про підозру© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube