НАБУ завершило розслідування справи про розкрадання 12,3 млн грн при закупівлі систем кондиціювання «Південноукраїнської АЕС»: матеріали відкрито


09:5718.07.2023

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою чотирьох осіб — учасників схеми розкрадання 12,3 млн грн «Південноукраїнської АЕС» (в матеріалах справи – «Южно-Української АЕС», оскільки на той момент нова назва АЕС ще не була закріплена, – прим.Інше ТВ) при закупівлі систем кондиціювання.

Стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення перед її скеруванням до суду.

Про це повідомляють в пресслужбі НАБУ, передає Інше ТВ.

За даними слідства, начальник управління виробничо-технічної комплектації ВП «Южно-Українська АЕС» упродовж 2011-2012 рр. сприяв перемозі двох комерційних структур у торгах із закупівлі систем промислового кондиціонування, які проводила атомна електростанція. Обладнання поставили за завищеними цінами, внаслідок чого інтересам держави завдано збитків в розмірі понад 12,3 млн грн. Детективи повідомили посадовцю про підозру ще у липні 2021 року. Йому інкриміновано ч. 5 ст. 191 КК України.

Під час слідства детективи встановили причетність до вчинення злочину фінансового директора одного з підприємств, яка забезпечила фінансування злочинної схеми, та керівника двох юридичних осіб, який сприяв завищенню вартості поставленого на АЕС обладнання. Їхні дії кваліфікували за ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 КК України.

Слід зазначити, що це вже другий виявлений факт корупції на ВП «Южно-Українська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом». Перший стосувався завдання службовцями держпідприємства збитків у майже 28 млн грн під час закупівлі електрощитового обладнання. Справа за обвинуваченням 17 осіб розглядається у ВАКС.

Таким чином, загальна сума збитків підприємству за двома епізодами становить понад 40 млн грн.

Як повідомляло Інше ТВ, Справа про заволодіння майже 28 млн.грн. Південноукраїнської АЕС: обвинувачена через 4 роки переховування сама прийшла в НАБУ© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube