Верховний суд США постановив, що указ президента США Дональда Трампа про обмеження права на автоматичне отримання американського громадянства за народженням є незаконним, повідомляє у вівторок NBC та Інтерфакс-Україна.
“Суд, який розділився голосуванням шість до трьох, постановив, що виконавчий указ, який Трамп видав 20 січня 2025 року, в перший день його другого терміну, був незаконним”, – передає телеканал.
За інформацією NBC, “п’ять суддів заявили, що указ суперечить 14-й поправці до Конституції, яку тривалий час тлумачили як таку, що надає право на громадянство за народженням майже кожному, хто народився в США”.
У січні 2025 року Трамп підписав указ, який припиняє практику автоматичного надання громадянства дітям, котрі народилися на території США, якщо батьки перебувають у країні нелегально або за короткостроковими візами.
Право на громадянство за народженням закріплено в першому розділі 14-ї поправки до Конституції США, прийнятої в 1868 році. Вона говорить: “Усі особи, народжені або натуралізовані в США та підпорядковані їхній юрисдикції, є громадянами Сполучених Штатів та штату, в якому вони проживають”.
Спочатку поправка, прийнята 9 липня 1868 року, була спрямована на юридичний захист колишніх рабів після Громадянської війни, щоб гарантувати їм статус громадян.
