Безпілотне таксі виїхало на зустрічну смугу, а потім спробувало втекти від поліції


21:4309.07.2024

Минулого місяця правоохоронці в Арізоні спробували зупинити автомобіль, який їхав у неправильному напрямку. Коли вони помітили транспортний засіб, то почали гнатися за ним, поки він втікав по зустрічній смузі. Коли машину врешті вдалося зупинити, поліціянти хотіли виписати штраф водієві, але виявилося, що за кермом нікого не було, оскільки це було самокероване таксі Waymo, пише 24.

Waymo – це служба роботизованих таксі, яка працює в деяких містах США. Компанія випустила на вулиці десятки безпілотних машин, які керуються штучним інтелектом і машинним зором. Клієнт може замовити автівку в додатку, вибрати всі потрібні йому параметри і до нього приїде автомобіль без водія. Вони виглядають точно так само, як і звичайні автомобілі, за винятком кількох додаткових датчиків, розміщених зовні. На жаль, робота ШІ не завжди є безпомилковою.

Як повідомили в поліції, проблеми, з якими зіткнулося роботаксі, виникли через “непослідовність будівельних знаків” у цьому районі. Тут ведеться будівництво і, судячи з усього, відбувалися якісь маніпуляції зі знаками, що збили з пантелику штучний інтелект.

Весь інцидент тривав близько хвилини. Waymo спочатку виїхав на хибну смугу на перехресті, а потім, імовірно, виявивши свою помилку, швидко спробував звільнити дорогу. Наступні 30 секунд автомобіль перебував на правильному боці дороги, що дозволило машині поліції наблизитися. Відразу після цього таксі взагалі з’їхало з дороги й зупинилося на найближчій парковці, дозволивши машині поліції заблокувати його ззаду.

Джерело показало відео з нагрудної камери поліціянта, який спочатку їде за машиною, а потім підходить до неї, коли та вже зупинилась. Вікно опускається і правоохоронець із подивом виявляє повністю порожній салон.

У Waymo прокоментували, що з усім розібралися за лічені хвилини, і поліціянти, які були присутні на місці події, вирішили відпустити таксі, не виписуючи йому штраф. На відміну від Каліфорнії, де безпілотні автомобілі наразі мають імунітет від отримання штрафів за порушення правил дорожнього руху, правоохоронці в Арізоні та Техасі можуть накласти на власників безпілотних автомобілів чималі штрафи. Поліція повідомила Fox 10 News, що безпілотні таксі рідко отримують штрафи, попри повідомлення про те, що машини зупиняються в заторах і їздять нестабільно.

Читайте: Apple і Meta обговорили партнерство в галузі штучного інтелекта – ЗМІ© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube