Британському підлітку імплантували пристрій для контролю епілепсії


17:0525.06.2024

Нейростимулятор імплантували під череп, де він посилає електричні сигнали глибоко в мозок, зменшуючи напади на 80%. Хлопець страждав від синдрому Леннокса-Гасто з дитинства, не маючи жодного дня без нападів, які іноді траплялися сотні разів на день. Напади часто призводили до втрати свідомості і дихання, потребуючи реанімації, пише Кореспондент.

До встановлення пристрою хлопець потребував цілодобового догляду через ризик раптової смерті від епілепсії. Так тривало до моменту, поки Орану не встановили нейростимулятор.

Під час операції зі встановлення мозкового імпланта команда нейрохірургів вивела два електроди глибоко в мозок, досягнувши таламуса.

Дроти, які потрібно було розмістити з точністю до міліметра, підключили до нейростимулятора. Його розмістили в щілині черепа Орана, де попередньо видалили кістку. Імплант закріпили за допомогою гвинтів. Його можна підзаряджати через навушники.

Після операції пристрій увімкнули, і він почав подавати постійну м’яку електричну стимуляцію в мозок, блокуючи електричні шляхи, що сприяють виникненню судомних нападів.

Читайте: Детектори штучного інтелекту вважають, що Конституцію США написала нейромережа© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube