Китайський безпілотний апарат приземлився на зворотному боці Місяця. Чому цю місію називають історичною


07:4302.06.2024

Китай висадив космічний апарат без екіпажу на дальній стороні Місяця в неділю, що стало знаковою місією, спрямованою на отримання перших у світі зразків гірських порід і ґрунту з темної півкулі Місяця, повідомило Китайське космічне агентство.
Посадка підвищує статус космічної могутності Китаю в глобальному пориві до Місяця, де країни, в тому числі Сполучені Штати, сподіваються використовувати місячні мінерали для забезпечення довгострокових місій астронавтів і місячних баз протягом наступного десятиліття, пише Reuters.

Апарат «Чан’е-6», оснащений набором інструментів і власною ракетою-носієм, приземлився у гігантському ударному кратері під назвою Басейн Південний полюс-Айткен на стороні Місяця, зверненій до космосу, о 6:23 ранку за пекінським часом (2223 за Гринвічем), йдеться в заяві Китайського національного космічного управління (CNSA), що відкривається у новій вкладці на його веб-сайті.
Місія «пов’язана з багатьма інженерними інноваціями, високими ризиками і великими труднощами», – зазначили в CNSA. «Корисне навантаження, яке несе спусковий апарат “Чан’е-6”, працюватиме за планом і виконуватиме науково-дослідницькі місії».

Успішна місія стала другою місією Китаю на зворотному боці Місяця – регіоні, якого не досягала жодна інша країна. Зворотний бік Місяця завжди відвернутий від Землі і всіяний глибокими і темними кратерами, що ускладнює зв’язок і роботизовану посадку.

Зонд «Чан’е-6», запущений 3 травня китайською ракетою «Великий похід-5» з космодрому Веньчан на південному острові Хайнань, досягнув околиць Місяця приблизно через тиждень, а потім зблизився з ним, готуючись до посадки на орбіту.

Використовуючи совок і бур, спусковий апарат збиратиме 2 кг (4,4 фунта) місячного матеріалу і повертатиме його на Землю.
Зразки будуть передані на ракетний прискорювач на вершині посадкового модуля, який запуститься назад у космос, приєднається до іншого космічного апарату на місячній орбіті і повернеться, приземлившись у регіоні Внутрішньої Монголії, як очікується, приблизно 25 червня.

Якщо все піде за планом, місія надасть Китаю бездоганний запис 4,5-мільярдної історії Місяця і дасть нові підказки щодо формування Сонячної системи. Вона також дозволить провести безпрецедентне порівняння темного, недослідженого регіону з більш вивченою стороною Місяця, зверненою до Землі.

Ширша місячна стратегія Китаю передбачає висадку першого астронавта приблизно в 2030 році в рамках програми, в якій Китай розглядає Росію як партнера, що розвивається. У 2020 році Китай здійснив свою першу місію з повернення місячних зразків за допомогою апарату «Чан’е-5», який забрав зразки з ближнього боку Місяця.
США зі своєю програмою «Артеміда» також планують висадку екіпажу на Місяць до кінця 2026 року або пізніше. НАСА співпрацює з кількома космічними агентствами, включаючи канадське, європейське та японське, астронавти яких приєднаються до американських екіпажів під час майбутньої місії «Артеміда».© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube