ЄС зменшив викиди від палива до мінімуму


22:3126.01.2024

У Євросоюзі зафіксували на 8% менше викидів вуглекислого газу зі спаленого викопного палива у 2023 році, ніж роком раніше. Цей показник став найнижчим за 60 років. Про це у четвер, 25 січня, повідомляє The Guardian із посиланням на висновки фінського Центру досліджень енергії та чистого повітря (CREA), пише Кореспондент.

“Викиди CO2 в ЄС нарешті впали до рівня 1960-х років. Проте за цей період економіка зросла втричі, показуючи, що зі зміною клімату можна боротися, не відмовляючись від економічного зростання”, – сказав аналітик Центру Ісаак Леві.

Він додав, що скорочення викидів сталося переважно завдяки використанню більш чистої електроенергії.

“У 2023 році ЄС побудував рекордні обсяги сонячних панелей і вітрових турбін і зміг виробляти більше електроенергії з дамб і атомних електростанцій, які постраждали від посухи та ремонтних робіт”, – зауажив фахівець.

У звіті також зазначається, що зниження попиту на електроенергію, якому сприяла гарна погода, спричинило 8% скорочення викидів викопного CO2.

Леві підкреслив, що скорочення викидів на 8% слід відзначати, але потрібно зробити більше, щоб ЄС припинив використовувати викопне паливо, зменшивши залежність від нафтодержав, таких як Росія, і водночас зробивши світ кращим місцем для наступного покоління.

“ЄС несе найбільшу відповідальність за нагрівання планети та посилення екстремальних погодних умов. Євросоюз пообіцяв скоротити викиди парникових газів на 55% до кінця десятиліття порівняно з рівнями 1990 року. До 2050 року сподіваються досягти нульових викидів”, – вказав експерт.

Читайте: Де захисники клімату?  В Україні через війну додаткові викиди CO2 вже оцінюються у $10 млрд.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube